Zlaté písky, to je rušné letovisko a klidné spaní

Zeleň a zábava je dobrá kombinace

Bulharské Zlaté písky jsou moderní přímořské rekreační středisko 22 km severovýchodně od Varny. Místní si dali práci a citlivě volí výstavbu hotelů a apartmánů tak, aby turisté nebyly rušení nočním životem a hlasitou hudbou z diskoték. Vše je zasazeno do příjemné zeleně.

Levné ubytování v Bulharsku letecky, autem a busem.

Zlaté Písky; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláž, původně nazývaná Uzun-kum (Dlouhé písky), je téměř 4 km dlouhá a místy 200 m široká, proti jiným se svažuje do moře prudčeji. Zalesněná pahorkatina nad střediskem doplňuje ráz krajiny. Jsou tu zbytky starého kláštera Aladža z 8. – 14. stol. vytesaného do pískovcové skály. V horním patře se zachovaly fresky, památky starobulharského umění z 8. – 14. stol. Archeologické vykopávky v okolí kláštera nasvědčují, že tato místa byla osídlena v prehistoric­ké době.

Baví vás více klidnější letovisko, jižní letovisko – Primorsko Češi milují.

Jak se do Bulharska dostanete?

Na plážích můžete odpočívat a nebo si užít sportovních atrakcí. A pokud máte ubytování v apartmánu bez bazénu, tak na pláži je pro vás k využití komplex veřejných bazénů. Hodně se v Bulharsku staví aquaparky, a ani zde to není výjimka. Večer je možno navštívit některou z národopisně či jinak tematicky zaměřených restaurací. V letní sezóně se pořádají společenské akce (Neptunovy slavnosti, volba královny pláže, Den námořnictva, Benátský večer)

Mohlo by vás zajímat...

  • Turisty milované - Slunečné pobřeží

    Bulharsko je hlavně o dlouhých písečných plážích, klidnému moři pro děti s pozvolným vstupem a nebo pro mladé co jezdí za zábavou. Slunečné pobřeží toto vše splňuje.
  • Kiten je vaše zdravé letovisko

    Kiten je dobrá varianta výběru dovolené. Je zde široká písečná pláž, není tu tolik diskoték a ruchu a dobrá volba při potížích s exémem a astmatem.
  • Bulharské léto je Albena

    Albena je relax na pláži a nebo v přírodní rezervaci. Čistota vody a písečných pláží je umocněna oceněním Modré vlajky. Ideální pro rodiny s dětmi, jako všude v Bulharsku.