Primorsko, dovolená u dvou pláží

Černé moře a písečné pláže

Primorsko se nachází necelých 60 km jižně od Burgasu a patří mezi ty vůbec nejznámější a nejnavštěvovanější letoviska v oblasti celého Černého moře. Primorsko se rozprostírá na poloostrově mezi dvěma krásnými plážemi na jihu a na severu.

Primorsko; Zdroj:primorsko.bg

Jižní pláž je více komerční, jsou zde hlavně rodiny s dětmi, i díky pozvolnému vstupu do moře. Oproti tomu severní pláž Primorska je klidnější a nejsou zde ve vodě rostliny. U jižní pláže doporučuji hotely – 4* Forest beach a Las Magnolias

Jak se dostat do Bulharska?

Na té jižní najdeme veškeré možné atrakce a sportovní vyžití jako tobogány, parasailing (lety na padáku), kurzy potápění vedené profesionály, rogalo, plážový volejbal, vodní skútry, jízda na banánu nebo třeba trampolíny pro děti a mnoho dalšího.

Od náměstí Primorska vede pěšina dolů z kopce k pláži, kde najdete menší uskupení barů a restaurací s grilovanými rybami.
Asi dva kilometry jižně od Primorska leží prázdninová vesnice Primorsko donedávna pojmenovaná jako Mezinárodní středisko mládeže. Původně hotelový komplex vystavěný pro děti a studenty z východního bloku ztratil se zánikem socialismu svůj smysl a několik let upadal. V současné době se modernizuje, protože má přímý přístup k jižnímu konci primorské pláže.

Jaké jsou pláže a dovolená na Slunečném pobřeží?

Primorsko; Zdroj:primorsko.bg

V Primorsku nechybí restaurace a bary, vinárny, diskotéky, ale také banka, pošta, poliklinika, trhy a rybářský přístav. Primorsko je oblíbenou destinací českých a slovenských turistů, proto v mnoha restauracích najdete jídelní a nápojové lístky v češtině. Možnost ubytování je široká, nabízejí se penziony, apartmány i hotely. Primorsko je ideální destinace pro mladé lidi.

V roce 2006 byl v Primorsku otevřen Aqualand s vodními atrakcemi a vedle sousedí víceúčelová hala plus 4 tenisové kurty s umělým povrchem.
Pro lidi z dobrodružnější povahou doporučujeme spíše vnitrozemí, kde více poznáte kulturu a obyčeje a to opravdové Bulharsko.

Primorsko; Zdroj:primorsko.bg

Mohlo by vás zajímat...